Bebek - Çocuk

5 yaşındaki lösemili Solin’in tutuklu annesi tahliye edilsin!

solin1355306080 Solin henüz beş yaşında ve lösemi hastası. Diğer lösemi hastası çocuklardan bir farkı var ama: Solin hastalığıyla tek başına mücadele etmek zorunda.

Annesi Hanım Onur Cizre Belediye Başkan Yardımcısı iken 2011’de KCK operasyonları kapsamında gözaltına alınıp tutuklanmış ve halen Mardin Cezaevinde yatmakta.
Solin’in babası ise aynı operasyonun firari sanığı. Kardeşi Mirhat Epilepsi hastası, o da Solin gibi bakıma, ilgiye ve anne sevgisine muhtaç.

Anne ve babasından ayrı olan Solin’in her geçen gün hastalığı ilerlemekte; Solin, yaşadığı travma nedeniyle tedaviye yanıt vermemekte, görüşüne gittiği annesi dahil hiç kimse ile konuşmamakta.

Anne Hanım Onur’un çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tutuksuz yargılanmak için avukatları aracılığıyla mahkemeye sunduğu raporlar kabul görmemiş.solin-olmesin_1941_orijinal

Başta Adalet Bakanı olmak üzere tüm sorumluları ve vicdan sahibi herkesi Hanım Onur’un, çocuklarının özel durumu nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması için duyarlı olmaya çağırıyoruz.

İmzalamak için tıklayın: http://imza.la/solin-olmesin/

Reklamlar

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s